Blokada przez Google stron w domenie jawnet.pl

W dniu dzisiejszym obserwujemy problemy z Google, które to za pomocą mechanizmu Safe Browsing zablokowało strony w domenie jawnet.pl.

Z tego powodu Klienci korzystający z przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Apple Safari otrzymują komunikat informujący o tym, że strona może być niebezpieczna.

Informujemy, iż w przypadku użycia adresów:

https://panel.jawnet.pl,
http://www.jawnet.pl,
http://jawnet.pl

można zignorować ten komunikat lub użyć innej przeglądarki internetowej (Microsoft Edge, Opera), w której ten wprowadzający w błąd komunikat nie występuje.

Jednocześnie w przypadku innych adresów w domenie: jawnet.pl zalecamy ostrożność, gdyż są to prywatne strony użytkowników sieci jawnet.pl i niektóre z nich rzeczywiście mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Jeśli jesteś właścicielem strony w domenie jawnet.pl i jesteś pewny jej bezpieczeństwa, możesz zgłosić niesłuszną blokadę w konsoli Google dla Webmasterów lub za pomocą formularza: https://safebrowsing.google.com/safebrowsing/report_error/?tpl=emailer&hl=pl

Trwają prace mające na celu zidentyfikowanie zainfekowanych stron w domenie jawnet.pl w celu ich zablokowania.

Jednocześnie zgłosiliśmy do Google, że blokada powinna dotyczyć konkretnej strony, a nie całej domeny. Oczekujemy na podjęcie z ich strony stosownych działań korygujących.

Serdecznie przepraszamy za ewentualne niedogodności.