Płatności za usługi

Czy mogę zapłacić za instalację w domu, zaraz po jej dokonaniu?

Nie, firma ART-COM nie pobiera żadnych opłat gotówką, lub w jakiejkolwiek innej formie. Jedynymi formami uiszczania opłat są: przelew, wpłata na konto, lub osobiście gotówką w kasie siedziby firmy lub jej oddziału, wyłącznie na podstawie utrzymanej przez Abonenta faktury.

Czy mogę zapłacić za abonament, lub opłatę instalacyjną przedstawicielowi firmy, „przy okazji” jego wizyty u mnie w domu?

Nie, firma ART-COM nie pobiera żadnych opłat gotówką, lub w jakiejkolwiek innej formie. Jedynymi formami uiszczania opłat są: przelew, wpłata na konto, lub osobiście gotówką w kasie siedziby firmy lub jej oddziału, wyłącznie na podstawie utrzymanej przez Abonenta faktury.

Czy mogę zapłacić zaliczkę, aby być pewnym uruchomienia dostępu?

Nie, firma ART-COM nie pobiera żadnych opłat gotówką, lub w jakiejkolwiek innej formie przed uruchomieniem usługi! Jedynymi formami uiszczania opłat są: przelew, wpłata na konto, lub osobiście gotówką w kasie siedziby firmy lub jej oddziału, wyłącznie na podstawie utrzymanej przez Abonenta faktury.

Czy w sieci jawnet.pl można posiadać rzeczywisty numer IP?

Tak, proszę o zapoznanie się z aktualnym cennikiem.

W waszej ofercie cena podstawowego abonamentu wynosi 49PLN, jaką mam gwarancję, że nie wzrośnie zaraz po podpisaniu umowy?

Ceny abonamentu wybranego przez użytkownika są gwarantowane w umowie, i utrzymywane przez cały czas jej obowiązywania.

Inni operatorzy gwarantują mi dostęp do Internetu z prędkością gwarantowaną 2Mbps, za mniejszy abonament, i znacznie niższą opłatą instalacyjną, dlaczego wy nie?

Bo jesteśmy realistami, i nie oszukujemy swoich klientów! Koszt międzyoperatorskiego dostępu do Internetu wacha się w granicach 3500PLN/2Mbps przepustowości.
Jeśli inna firma twierdzi iż sprzeda tę przepustowość za 30PLN, to znaczy że prowadzi działalność charytatywną, lub uczyniła ze swojego dwumegowego łącza lep na naiwniaków, mających nadzieję na 200kB/s przez całą dobę. Nie ograniczając szybkości dla użytkownika doprowadzi się do sytuacji, kiedy jeden użytkownik posługując się odpowiednią aplikacją zajmie całe dostępne pasmo uniemożliwiając pozostałym korzystanie z sieci. Sprzedając 2Mbps dostęp po 30PLN, potrzebuje 120 klientów do pokrycia rachunku za dostęp do operatora nadrzędnego, co daje 2,1kB/s średniej przepustowości na głowę abonenta, bez jakiegokolwiek zysku dla firmy i środków na inwestycje. Wnioski nasuwają się same, proszę odwiedzić strony najmocniej reklamujących się na naszym terenie firm: www.xnet.pl z Mysłowic, lub www.net4all.pl z Katowic.
Dla ułatwienia dodam, iż nie działają z powodu zakończenia ich działalności.

Jak szybki transfer będe miał jako abonent sieci jawnet?

Pytanie trudniejsze niż wszystkie, właściwa odpowiedź: nie wiadomo, gdyż szybkość „internetu” zależy od wielu czynników:

  • od szybkości włączenia w internet serwera z którego aktualnie coś ściągasz,
  • obciążenia użytkownikami tegoś serwera,
  • ograniczeń szybkości zakładanymi przez administratorów serwerów na poszczególnych użytkowników, lub tzw. klas użytkowników lub adresów,
  • aktualnego obciążenia węzłów znajdujących się po drodze do tegoż serwera, a znajdującymi się w różnych sieciach, w większości poza naszą , a więc i naszym wpływem na jakość ich działania,
  • obciążenia lokalnych łącz do twojego obiektu, mogą być one skutecznie zapchane przez wymianę ruch pomiędzy użytkownikami naszych sieci lokalnych, nie mamy na to zbyt wielkiego wpływu, jest to tylko kwestia ich uczciwości…

Ale globalnie staramy zapewnić użytkownikom jawnetu jak najlepsze warunki transmisji danych do i z internetu i innych sieci.

Kiedy zostanę podłączony do sieci, zgłosiłem się już dość dawno?

Budowa sieci i podłączenia dokonywane są w kolejności wynikającej z ilości zainteresowanych osób w danej lokalizacji, oraz możliwości technicznych. Wkrótce na www.jawnet.pl będzie dostępny dynamiczny harmonogram przyłączeń. Chcąc przyspieszyć instalację, namawiaj sąsiadów do dołączenia się do sieci!