• Dodajemy nowe konto

  Jeśli nie masz jeszcze ustawionych żadnych kont pocztowych to kreator konfiguracji konta pocztowego włączy się sam, w przeciwnym wypadku z górnego menu wybieramy Narzędzia, następnie Konta i przechodzimy na zakładkę Poczta. Naciskamy przycisk Dodaj i wybieramy Poczta.

 • Podajemy dane użytkownika

  Kreator połączeń - Imię i nazwisko

  Wpisujemy nasze imię i nazwisko.

 • Uzupełniamy dane konta

  Kreator połączeń - adres e-mail

  Wpisujemy nasz adres e-mail.

 • Uzupełniamy dane serwera

  outlook_express_3

  Ustawiamy typ serwera poczty przychodzącej na POP3. W okienku serwera poczty przychodzącej wpisujemy nasz adres serwera według schematu pop3.twoja-domena.pl a w okienku poczty wychodzącej smtp.twoja-domena.pl.

 • Podajemy dane logowania

  outlook_express_4

  Wpisujemy nazwe konta ( czyli nasz adres e-mail ) oraz opcjonalnie hasło. Możemy zaznaczyć opcję Zapamiętaj hasło jeśli nie chcemy być pytani o nie za każdym razem gdy będziemy sprawdzać pocztę. Opcja Logowanie przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła musi być odznaczona.

 • Konfigurujemy konto

  Właściwości - Serwery

  Po zakończeniu konfiguracji konta pocztowego raz jeszcze wybieramy z górnego menu Narzędzia, następnie Konta i przechodzimy na zakładkę Poczta, zaznaczamy nasze konto i klikamy Właściwości. Przechodzimy na zakładkę Serwery i zaznaczamy opcję Serwer wymaga uwierzytelnienia.

 • Konifigurujemy połączenie SSL (opcjonalnie)

  Przechodzimy na zakładke Zaawansowane.

  Właściwości zaawansowane

  Dla poczty wychodzącej (SMTP) oraz przychodzącej (POP3) zaznaczamy opcje Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia (SSL). W okienku Poczta wychodząca (SMTP) wpisujemy 465 oraz w Poczta przychodząca (POP3) wpisujemy wartość 995.